Ruszyły mistrzostwa świata!

12.09.21Utworzono
/uploads/assets/3652/fifa.jpg
Wczoraj na Litwie wystartowały mistrzostwa świata. W trakcie mundialu u naszych sąsiadów nie brakuje polskich wątków - zarówno tych aktualnych, jak i z przeszłości.

24 najlepsze drużyny globu rozpoczęły rywalizację na litewskich arenach o miano najlepszej reprezentacji na świecie. I choć Polska na mundial nie awansowała, to kilku zawodników występujących na polskich parkietach tam znajdziemy.

 

Jedynym aktualnie grającym zawodnikiem ze STATSCORE Futsal Ekstraklasy na Litwie jest Stefan Rakić. Reprezentant Serbii przed tym sezonem przeszedł do Rekordu Bielsko-Biała i wraz ze swoją kadrą narodową zmierzy się w grupie z Argentyną, Stanami Zjednoczonymi oraz Iranem.


Co ciekawe aż dwóch zawodników na mundialu reprezentuje 1. ligę. Z grupy południowej na Litwę udało się dwóch Kostarykanczyków, grających na co dzień w BSF Bochnia - Minor Cabalceta i Milinton Tijerino. Pierwszego meczu gracze z Małopolski nie będą jednak dobrze wspominać, bo też z faworyzowanym Kazachstanem przegrali 1:6.


Poza nimi z polskich wątków znajdziemy jeszcze Michala Seidlera w reprezentacji Czech, grającego w sezonie 2017/18 w Rekordzie Bielsko-Biała.


Ale nie tylko na te drużyny będziemy patrzeć z ciekawością. Z pewnością interesujące mogą być dla nas mecze Wysp Salomona, które przecież w Wałbrzychu szlifowały formę do turnieju, grając przy okazji sparingi m.in. z Fit-Morning Gredarem Brzeg oraz Red Dragons Pniewy.


Spoglądać też możemy na reprezentację Portugalii, z którą rywalizowaliśmy w trakcie ostatnich eliminacji do Mistrzostw Europy, ale i na naszego ostatniego rywala Brazylię, który jest jednym z głównych faworytów do wygrania całych mistrzostw.


Rozegrane mecze


Kazachstan - Kostaryka 6:1

Litwa - Wenezuela 1:2

RFU (Rosja) - Egipt 9:0

Uzbekistan - Gwatemala 4:5

Pozostałe spotkanie 1. kolejki fazy grupowej

Maroko - Wyspy Salomona 13 września, godz. 18.00

Tajlandia - Portugalia 13 września, godz. 20.00

Wietnam - Brazylia 13 września, godz. 18.00

Panama - Czechy 13 września godz. 20.00

Paragwaj - Hiszpania 14 września, godz. 18.00

Angola - Japonia 14 września, godz. 20.00

Serbia - Iran 14 września, godz. 18.00

Argentyna - Stany Zjednoczone 14 września, godz. 20.00

Transmisje spotkań dostępne są na sport.tvp.pl.


Autor: Łukasz Leski

Fot. FIFA.com