Siedemnaście goli w Lęborku

19.02.18Utworzono
W niedzielnych meczach pierwszej ligi byliśmy świadkami sześciu spotkań, gdzie nie można było narzekać na brak bramek. Bez niespodzianki w Chojnicach: lider grupy północnej - Red Devils, pokonał KS Futsal Oborniki 4:1. Aż 17 bramek padło w Lęborku, gdzie dziewiąty w tabeli Team pokonał znajdujący się przed tą kolejką na podium FC Kartuzy 11:6.

Do przerwy lęborczanie prowadzili 4:3, jednak w drugiej odsłonie rozstrzelali rywali, aplikując im kolejne siedem goli.

Gredar Futsal Team Brzeg prowadził do przerwy z Berlandem Komprachcice 1:0. Na początku drugiej połowy gospodarze podwyższyli na 2:0 i wydawało się, że dowiozą zwycięstwo do końca. Nic bardziej mylnego. W przeciągu czterech minut goście zdobyli dwie bramki, ratując remis w starciu z sąsiadem z tabeli.

Podobny przebieg miało spotkanie Futsalu Leszno z Heliosem Białystok. Tutaj także gospodarze prowadzili do przerwy 1:0, by ostatecznie podzielić się punktami, remisując 2:2.

Malwee Łódź był pełen wiary, że jest w stanie sprawić niespodziankę w starciu z Gwiazdą Ruda Śląska. Tej wiary wystarczyło jednak tylko na pierwszą połowę, którą zespoły kończyły z rezultatem 1:1. Po przerwie Gwiazda jakby mocniej zaświeciła, dorzucając sześć kolejnych goli.

Drużyna z Pyskowic wciąż zamyka tabelę grupy południowej. W starciu z AZS Lublin, sił starczyło tylko na zdobycie honorowej bramki.

Wyniki spotkań 18 lutego:

Red Devils Chojnice - KS Futsal Oborniki 4:1 (1:0), Team Lębork - FC Kartuzy 11:6 (4:3), GI Malepszy Futsal Leszno - DTS Helios Białystok 2:2 (1:0), FC Remedium Hybryd Novitech Pyskowice - AZS UMCS Lublin 1:5 (1:2), Gredar Futsal Team Brzeg - Berland Komprachcice 2:2 (1:0), Gwiazda Ruda Śląska - AZS WSIU Alimentura Malwee Łódź 7:3 (1:1)