Storozhuk, Storozhuk, Storozhuk

04.12.20Utworzono
Red Devils Chojnice pokonały P.A. Novą Gliwice 7:2 w zaległym meczu i awansowały na 6. miejsce w tabeli STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Bohaterem spotkania strzelec trzech goli, Mykyta Storozhuk (na zdjęciu).

Mecz rozpoczął się niespodziewanie od prowadzenia gości już w 2 minucie. Bramkarz P.A. Novej Dawid Barteczka popędził na bramkę rywali i oddał strzał. A piłkę do bramki chojniczan dobił Łukasz Borkowski i było 0:1.

Minutę później goście mimo prowadzenia niepodziewanie wycofali bramkarza i próbowali wciągnąć rywali. Nie udało się, a w 5 minucie Mykyta Storozhuk huknął z dystansu pod poprzeczkę bramki gliwiczan i zrobiło się 1:1.

Goście nie rezygnowali z gry w przewadze i zapłacili za nią w 8 minucie. Po stracie piłka trafiła do Malouka Morada, a ten wykorzystał, że stał przed nim tylko obrońca, a nie bramkarz - 2:1. W 13 minucie Czerwone Diabły popisały się bardzo ładną zespołową akcją i Marvin Perković trafił na 3:1.

Ale w 19 minucie błąd popełnił bramkarz gospodarzy - chciał wyjść z kontrą, lecz potknął się na piłce. I Maciej Małek uderzył do pustej bramki. 3:2.

Po przerwie, w 28 minucie grę gliwiczan bez bramkarza wykorzystał Storozhuk i było 4:2.

A w 33 minucie kibice w TVCom.pl obejrzeli najpiękniejszą akcję spotkania, którą zaczął i skończył Storozhuk - najbardziej wartościowy gracz spotkania. W końcówce goście odpuścili i Łukasz Sobański z podania Storozhuka oraz Alejandro Asensio podwyższyli rozmiary zwycięstwa.

Red Devils Chojnice - P.A. Nova Gliwice 7:2 (3:2)

Bramki: Storozhuk 3 (5, 28, 33), Morad (8), Perković (13), Sobański (40), Asensio (40) - Borkowski (2), Małek (19)