• 16.02.2019 Sobota 15
  • 16.02.2019 Sobota 36
  • 16.02.2019 Sobota 06
  • 17.02.2019 Niedziela 24
  • 17.02.2019 Niedziela 59
  • 17.02.2019 Niedziela 50

Strzelec z Brazylii i mistrz z Hiszpanii

12.07.18Utworzono
/uploads/assets/1179/Viana2.jpg
Powoli rozkręca się futsalowa karuzela transferowa. Ciekawych zawodników pozyskały zespoły Rekordu Bielsko-Biała i Piasta Gliwice.

Alex Viana da Silveira Junior (na zdjęciu przy piłce) zasilił szeregi Rekordu Bielsko-Biała. Brazylijczyk urodził się 7 września 1998 roku w Sao Paulo. W wieku juniorskim futsalowych szlifów nabierał w SC Corinthians oraz FC Santos, natomiast poprzedni sezon spędził w ekipie wicemistrza Słowacji – FK Mimel Lučenec, który reprezentować będzie naszych południowych sąsiadów w tegorocznych rozgrywkach Futsal Champions League. Strzelecki dorobek 20-latka z ubiegłego sezonu to 40 goli zdobytych na słowackich parkietach, co w oczywisty sposób pozwoliło młodemu Brazylijczykowi sięgnąć po koronę króla strzelców Varta Futsal Ligi. Zawodnik mierzy 175 cm wzrostu, przy 70-ciu kg wagi. Alex Viana spodziewany jest w Bielsku-Białej jeszcze przed inauguracyjnym treningiem biało-zielonych 23 lipca br. W rozgrywkach krajowych i międzynarodowych zawodnik występować będzie z numerem 11 na koszulce. 

 

Z kolei Piast Gliwice pozyskał  trzykrotnego mistrza Hiszpanii młodzieżowych drużyn Barcelony. Tym zawodnikiem jest Serio Parra. Urodzony w Barcelonie zawodnik ma dopiero 21 lat, ale w swoim CV ma już trzy tytuły mistrza  Hiszpanii w zespołach młodzieżowych. Tyle samo razy sięgał po mistrzostwo kraju jako młodzieżowy  reprezentant Katalonii. Parra przygodę z futsalem zaczynał  w Catgas Energia. Po trzech latach przeniósł się do słynnej  Barcelony, gdzie grał  przez pięć sezonów. W tym czasie odnosił swoje największe sukcesy. Oprócz tytułów mistrzowskich jako kadet i junior z drużyną rezerw seniorów  Barcelony wygrał II ligę. Był też regularnie powoływany do reprezentacji Hiszpanii w zespołach U 18 i U 19.

 

W minionym sezonie bronił barw Tenerife Iberia Toscal. W styczniu przeniósł się do Gran Canaria – zespołu hiszpańskiej Futsal Ekstraklasy. Dla tego klubu zdobył 9 bramek. Do tej pory najczęściej występował na skrzydle. Jak każdy Hiszpan jest świetnie wyszkolony technicznie. Dominująca noga – lewa. Potrafi sam wypracować sobie sytuacje i uderzyć z dystansu. Jest to więc zawodnik kompletny. – Bardzo się cieszę, że zagram w Piaście. Polski futsal szybko się rozwija. Wiem, że gra się tu inaczej niż w Hiszpanii. Więcej uwagi przykłada się do przygotowania fizycznego, ale wyszkolenie techniczne też jest ważne. Dla mnie to duże wyzwanie, ale już nie mogę się doczekać pierwszych treningów – mówi Sergio Parra.

 

Zdj. mynovohrad.sme.sk