Święciński kończy karierę, ale pozostaje w MOKS-ie

26.08.21Utworzono
/uploads/assets/3608/239066983_4653968157948615_5769120555959971462_n.jpg
MOKS Słoneczny Stok Białystok poinformował oficjalnie, że Dawid Święciński w kolejnych sezonach nie będzie już występował na parkietach STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Golkiper postanowił zawiesić buty na kołku, ale nie oznacza to jego rozstania z białostockim klubem. Były już bramkarz objął przed kilkoma dniami jedno ze stanowisk dyrektorskich.

Dawid Święciński pełnił w ostatnich latach bardzo ważną rolę w drużynie MOKS-u Słoneczny Stok. 36-letni golkiper w minionych rozgrywkach zanotował 27 występów, w trakcie których otrzymał jedną żółtą kartkę. Równie ważne co dyspozycja na parkiecie była jednak sfera pozaboiskowa, Święciński pełnił bowiem rolę jednego z liderów białostockiej szatni. W środowe popołudnie klub z Podlasia poinformował jednak, że golkiper zdecydował się zakończyć przygodę z futsalem.

 

Zawieszenie butów na kołku nie oznacza bynajmniej, że Święciński pożegna się z MOKS-em Słoneczny Stok. Klub poinformował w oficjalnym komunikacie, że 36-latek objął właśnie jedno ze stanowisk dyrektorskich. Były już bramkarz pełni funkcję dyrektora sportowego, a także pełnomocnika zarządu d/s futsalu. W nowej roli Święciński zajmować będzie się szeroko pojętą wizją rozwoju futsalu w klubie, dbaniem o kondycję finansową, wizerunek i marketing.

 

Nie pozostaje nic innego jak tylko życzyć powodzenia!


Autor: Paweł Staniszewski

Fot. MOKS Słoneczny Stok Białystok