• 20.09.2020Niedziela 42

Szwajcar w GI Malepszy Leszno

24.07.20Utworzono
/uploads/assets/2454/charrier65.png
Pierwszym nowym zawodnikiem, który pojawi się w składzie GI Malepszy leszno na sezon 2020/2021 jest reprezentant Szwajcarii, 21-letni bramkarz Noel Charrier, który ostatnio występował w Acanie Orle Jelcz-Laskowice. Przygodę z dziecięcą i młodzieżową piłką rozpoczynał w najbardziej znanym szwajcarskim klubie Young Boys Berno.

Od 15 roku życia grał w futsalowej drużynie Mobulu Futsal Uni Bern, który jest wiodącym futsalowym klubem w kraju Helwetów. Po ukończeniu szkoły średniej w wieku 19 lat trafił do Jelcza-Laskowic i rozpoczął grę w polskiej Futsal Ekstraklasie. Podczas dwuletniego pobytu w Orle trenował z jednym z najlepszych polskich bramkarzy Maciejem Foltynem. Obu graczy mogliśmy zobaczyć w leszczyńskim Trapezie podczas zakończonego remisem 1:1 pojedynku ligowego w grudniu ubiegłego roku. W meczowym składzie pojawił się do tej pory 45 razy.

 

Ciągłe postępy w grze spowodowały, że Noel jest powoływany do reprezentacji swojego kraju. Brał udział w ubiegłorocznych eliminacjach do futsalowych Mistrzostw Europy. Występując w Futsal Ekstraklasie w klubie z Dolnego Śląska u boku Foltyna nie miał być może zbyt wielu okazji do zaprezentowania pełni swoich możliwości. Jeśli już tą szansę dostawał to włodarze klubu mogli być z jego postawy zadowoleni. Choćby w pojedynku w Białymstoku, gdzie jedna z jego interwencji została wybrana przez kibiców najlepszą w kolejce.

 

Oprócz gry w futsal urodzony we Włoszech młody Szwajcar, po rocznym pobycie w Polsce rozpoczął studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Gra w naszym klubie nie będzie jednak przeszkodą w dalszym kształceniu i zawodnik dalej będzie łączył grę z nauką na drugim roku studiów.