Tak "Krawiec" kraje...

20.01.19Utworzono
Mamy nowy rekord tego sezonu Futsal Ekstraklasy: Daniel Krawczyk z Gatty Zduńska Wola strzelił aż 6 goli w meczu z Pogonią'04 Szczecin.

Który najładniejszy? Można zrobić konkurs :) Chyba drugi (niemal w okienko) lub czwarty (po rajdzie).

Gatta wykorzystała potknięcie Clearexu Chorzów i wskoczyła na podium. Na drugim miejscu umocnił się FC Toruń, który po trudnym spotkaniu pokonał Red Dragons Pniewy 4:3. Bohaterem Tomasz Kriezel, strzelec dwóch goli, w tym zwycięskiego z przedłużonego rzutu karnego na 2,5 minuty przed końcem.

Cenne zwycięstwo Piasta Gliwice nad Słonecznym Stok Białystok, choć do przerwy prowadzili goście.

Udany dzień także dla Red Devils Chojnice, którzy wygrali trzeci mecz z rzędu, pokonując 5:3 Clearex - Bardzo cieszy kolejne zwycięstwo przed własną publicznością, tym bardziej zasłużone - cieszył się grający trener, Jakub Mączkowski. - Nie przestajemy ciężko trenować ponieważ jak wszyscy wiemy "apetyt rośnie w miarę jedzenia".

Tradycyjnie goli nie zabrakło w akademickich derbach. AZS UŚ Katowice pokonał aż 7:3 AZS UG Gdańsk, a bohaterem był Kamil Musiał, zdobywca trzech bramek. - Na ostatnich treningach dużo czasu poświęciliśmy pracy nad organizacją ataku szybkiego - stwierdził trener katowiczan, Miłosz Kocot. - Zaowocowało to dużą liczbą sytuacji podbramkowych, które w końcu zaczęliśmy skutecznie wykorzystywać. Pomogła nam też szybko zdobyta bramka. W naszym zespole widzę coraz lepsze zgranie i liczę na dalszy progres w kolejnych meczach.

W sumie 5 meczów - 45 goli, czyli średnio 9 na spotkanie. Pięknie.

Komplet dzisiejszych wyników:

AZS UŚ Katowice Futsal Team - AZS UG Futsal Gdańsk 7:3 (3:1)

Red Dragons Pniewy - FC Toruń 3:4 (1:1)

Piast Gliwice - Futsal - MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:2 (1:2)

Red Devils Futsal Club Chojnice - Clearex Futsal Chorzów 5:3 (1:1)

Gatta Active Futsal Team Zduńska Wola - POGOŃ 04 Szczecin Futsal Team 12:3 (5:0)