Trzy ciosy do przerwy

11.09.22Utworzono
Red Devils Chojnice wygrywają na wyjeździe z AZS-em UW Darkomp Wilanów 3:0 w spotkaniu 3. kolejki Futsal Ekstraklasy. Trafienia dla zwycięzców notowali obcokrajowcy w pierwszej połowie spotkania.

W zeszłym sezonie obie potyczki pomiędzy AZS-em UW Darkomp Wilanów a Red Devils Chojnice kończyły się zwycięstwami tych drugich. Podopieczni Maciej Karczyńskiego mieli zatem rachunki do wyrównania. Tym bardziej gospodarze chcieli zmazać plamę za zeszłotygodniową porażkę aż 2:13 w Bielsku-Białej. Z kolei Red Devils chcieli pójść za ciosem i odnieść drugie ligowe zwycięstwo z rzędu.

Dobrze w mecz weszli zawodnicy Red Devils. Już pierwsza akcja przyniosła im bramkę, kiedy to Janis Pastars skutecznie uderzył z lewej strony boiska, a w 9. minucie goście podwyższyli na 2:0. Przytomnie w polu karnym znalazł się Yaroslav Piesotskyi i wyprowadził chojniczan na dwubramkowe prowadzenie.

Po tych dwóch ciosach AZS UW Darkomp ruszył ostro do ataków. Denys Lifanov przegrał pojedynek sam na sam. Piłka nie znalazła się w siatce również po kombinacyjnej akcji i strzale Vitalii Lisnychenko. A Red Devils nastawili się na kontry i po jednej z nich Guladi Kokoladze zdobył bramkę na 3:0. Pierwsza połowa padła łupem chojniczan. Gospodarze byli bezradni i nie potrafili znaleźć sposobu, by przedrzeć się przez obronę Czerwonych Diabłów.

Wydawało się, że po zmianie stron to AZS UW ruszy do ataków, ale najgroźniejszą sytuację stworzyli sobie zawodnicy Red Devils. Vitaliy Kolesnyk uderzał z dystansu, ale świetną interwencją popisał się Kamil Wójcik. Gospodarze dalej próbowali. W ataku pozycyjnym pomagał wspomniany Wójcik, ale czujnie w bramce chojniczan spisywał się Pavlo Puchka a defensywa Red Devils neutralizowała zapędy podopiecznych Macieja Karczyńskiego.

W końcowych minutach groźniej było pod bramką… AZS-u UW. Piłka po strzałach na pustą bramkę kończyła się na poprzeczce albo głową z linii bramkowej wybijał jeden z zawodników gospodarzy. Oczywiście AZS UW miał swoje szanse na zdobycie honorowej bramki, ale ta sztuka ostatecznie się nie udała. Red Devils notują drugie ligowe zwycięstwo. Wilanowianie na przeciwnym biegunie – w ich przypadku to druga porażka.

AZS UW DARKOMP WILANÓW – RED DEVILS CHOJNICE 0:3 (0:3)

Bramki: Janis Pastars 1, Yaroslav Piesotskyi 9, Guladi Kokoladze 14