Ucieczka AZS UG Gdańsk

13.01.18Utworzono
Trzy cenne punkty dla AZS UG Futsal - gdańszczanie pokonali dziś MKF Solne Miasto Wieliczka 6:2 i oddalili się od strefy spadkowej.

W 4 minucie prowadzenie uzyskał Mateusz Osiński. Do przerwy było 3:1 dla gospodarzy, ale w drugiej połowie dynamiczną akcją i strzałem popisał się Wojciech Przybył. Gol Mateusza Wesserlinga znów dał spokój zespołowi AZS, a w końcówce goście za mocno się odkryli i gospodarze strzelili dwa gole oglądane częściej raczej na boiskach amatorskich, niż w Futsal Ekstraklasie. Piątego Tomasz Poźniak spokojnie strzelił do pustej bramki, a przy szóstym Piotr Wardowski wykorzystał fakt, że grający z przewagą w polu goście po stracie piłki nie zdołali wprowadzić na boisko bramkarza.

AZS UG Gdańsk - Solne Miasto Wieliczka 6:2 (3:1)
Bramki: Osiński (4), Horbacz (6), Poźniak 2 (19, 39), Wesserling (29), Wardowski (40) - Myszor (19), Przybył (25)