Udane zakończenie Dremanu

17.12.22Utworzono
Dreman Opole Komprachcice wygrał na zakończenie rundy jesiennej z BSF-em ABJ Bochnia 4:0. Było to jednocześnie ostatnie spotkanie w barwach Tygrysów dla Krzysztofa Elsnera.

W rywalizacji Dremanu Opole Komprachcice z BSF-em ABJ Bochnia sytuacja wyglądała bardzo klarownie. Jeśli któryś z tych zespołów liczył na znalezienie się w TOP4, musiał wygrać. Do tego oczywiście potrzebne było również potknięcie się z GI Malepszy Arth Soft Leszno w Toruniu, ale podstawą było zgarnięcie trzech punktów.

Zdecydowanie skuteczniejsi w pierwszej połowie byli gospodarze. Wynik spotkania otworzył Arkadiusz Szypczyński, ale ogrom roboty przy tym trafieniu wykonał Brayan Parra Toloza, który wszedł z piłką w pole karne, mijając wcześniej dwóch zawodników, a następnie wystawiając futsalówkę koledze z espołu do pustej siatki.

Rezultat podwyższył natomiast Tomasz Czech, kończąc uderzeniem z pierwszej piłki kontratak po podaniu ze środka pola Wadyma Iwanowa.

Po zmianie stron wynik długo nie ulegał zmianie, ale niemoc w końcu została przełamana. Po otrzymaniu piłki od Szypczyńskiego ze środka do lewej strony zszedł z nią Felipe Deyvisson i silnym strzałem przy bliskim słupku po wielu próbach w końcu pokonał golkipera BSF-u ABJ.

Patrząc na statystyki można było być nawet zdziwionym takim rezultatem, bowiem goście częściej atakowali, oddawali więcej strzałów, także tych celnych, ale za nic nie mogli pokonać Dawida Lacha.

Na cztery minuty przed końcem zdecydowali się zatem zagrać z wycofanym bramkarzem. Nie przyniosło im to jednak korzyści, a jakby tego było swojego czwartego gola ustrzelili miejscowi. Na prawej stronie bez większych problemów Mateusza Matrasa minął Felipe Deyvisson, zagrał do stojącego pod bramką Szypczyńskiego, któremu pozostało jedynie dostawić stopę.

Tym samym spotkanie zakończyło się wygraną Dremanu 4:0, co było m.in. pięknym zakończeniem przygody w drużynie z Opolszczyzny dla Krzysztofa Elsnera, dla którego było to ostatnie spotkanie w barwach Tygrysów.

DREMAN OPOLE KOMPRACHCICE – BSF ABJ BOCHNIA 4:0 (2:0)

Bramki: Arkadiusz Szypczyński 8, 38, Tomasz Czech 9, Felipe Deyvisson 34.