Do startu nowego sezonu pozostało

:::
DniGodzinMinutSekund
Start ligi

Uwaga hit! Z Benfiki do Constractu

02.07.24Utworzono
/uploads/assets/5885/BRUNO_CINTRA_BENFICA_CONSTRACT.jpg
Na niecałe dwa miesiące przed rozpoczęciem nowego sezonu Constract Lubawa odpalił prawdziwą bombę transferową. Do wicemistrzów Polski dołączy Bruno Cintra! 30-letni Brazylijczyk ostatnie trzy sezony spędził w portugalskiej Benfice, z którą sięgnął w sumie po trzy trofea.

Bruno Cintra to 30-letni skrzydłowy pochodzący z Brazylii, który ostatnią dekadę spędził na Półwyspie Iberyjskim w portugalskiej ekstraklasie, systematycznie pnąc się po jej szczeblach, za każdym razem dochodząc co najmniej do fazy play-off.

Zaczynał w Burinhosie, z którą w pierwszym sezonie zaszedł do ćwierćfinału play-off, aby rok później awansować już do półfinału, co dało mu ex aequo 3. miejsce na koniec rozgrywek. Dobre występy przyczyniły się do transferu do Bragi, z którą już w pierwszym sezonie zdobył wicemistrzostwo Portugalii, co dało mu m.in. po raz pierwszy przepustkę do Ligi Mistrzów.

Kolejny sezon dla Bruno Cintry nie był już jednak tak udany, żeby nie powiedzieć, że był po prostu okrutny. Bo choć jego zespół zakończył rozgrywki na półfinale play-off, to ona sam nie doczekał końca sezonu. Pod koniec 2017 roku zerwał więzadło krzyżowe w prawym kolanie, co sprawiło, że do gry powrócił ostatecznie po… 672 dniach.

Wydawało się, że Brazylijczyk będzie mógł powrócić do gry już po półrocznej przerwie, ale po wyjściu na trening kontuzja szybko się odnowiła, co w późniejszym czasie oznaczało nie tylko przejście dwóch, ale aż trzech operacji tego samego kolana. Do gry udało się powrócić w listopadzie 2019 roku, ale i tego sezonu również nie udało się dokończyć. Tym razem z powodu pandemii koronawirusa.

Pierwszym pełnym sezonem po kontuzji dla Bruno był zatem sezon 2020/21, w którym co prawda odpadł z Bragą już w ćwierćfinale fazy play-off, ale indywidualnie wyglądał na tyle dobrze, że sięgnęła po niego wielka Benfica. Wraz z nią zdobył Superpuchar Portugalii, Puchar Portugalii, Puchar Ligi, dwukrotnie sięgał po wicemistrzostwo Portugalii, a aż trzykrotnie zdobywał brązowy medal Ligi Mistrzów.

Teraz przed 30-letnim Brazylijczykiem wyzwanie zdobycia swojego pierwszego mistrzostwa w karierze. Już nie w Portugalii, ale w Polsce razem z Constractem Lubawa.

Osiągnięcia Bruno Cintry:

Wicemistrzostwo Portugalii: 2016/17, 2021/22, 2022/23

Superpuchar Portugalii: 2023

Puchar Portugalii: 2022/23

Puchar Ligi: 2022/23

Brązowy medal Ligi Mistrzów: 2021/22, 2022/23, 2023/24

Statystyki Bruno Cintry:

Portugalska Ekstraklasa: 213 spotkań / 122 bramki

Liga Mistrzów: 22 spotkania / 8 bramek

Puchar Portugalii: 19 spotkań / 13 bramek

Superpuchar Portugalii: 2 spotkania / 1 bramka

Puchar Ligi: 12 spotkań / 7 bramek