Sobota17.05.2025, 18:00
Dziesięć drużyn grało i dziesięć drużyn awansowało do 1/16 finału Pucharu Polski. Zespoły STATSCORE Futsal Ekstraklasy w pucharowej batalii jak na razie są bezbłędne. Dziś do najlepszych 32 drużyn awansował Fit-Morning Gredar Brzeg oraz Team Lębork.
Brzeżanie tylko na początku dali nadzieję swoim rywalom z II-ligowego Śląska Wrocław. Mimo zmian kadrowych – drużynę z Opolszczyzny opuścili Łukasz Nocoń, Kacper Sykulski oraz Paweł Boczarski i bramkarz Jakub Budych, których zastąpili Sebastian Kozina, Robert Babijczuk oraz dwójka golkiperów: Marcin Raczkowski i Szymon Konieczny – gracze z Opolszczyzny przez praktycznie cały mecz kontrolowali boiskowe wydarzenia, dzięki czemu na przerwę schodzili przy prowadzeniu 5:2.
Ostatecznie zakończyło rezultatem 11:4, który całkowicie oddawał przewagę Fit-Morning Gredaru, a tym samym pozwolił im awansować do 1/16 finału.
Nieco skromniej, ale równie pewnie awans zapewnili sobie gracze Teamu Lębork. Zawodnicy z północy Polski mierzyli się II-ligowym KP Wooden Villa Września i po szybkim objęciu prowadzenia 2:0 lęborczanie nieco spuścili z tonu. Do przerwy zdołali wbić jeszcze jedną bramkę, zaś po zmianie stron zrobili to dwukrotnie, co dało im zwycięstwo 5:0.
Komplet wszystkich wyników rozegranych spotkań Pucharu Polski:
BSF Busko-Zdrój – AZS UMCS Lublin 0:3
Ząbkowski Niemodlin – Come-On Kobierzyce 3:5
Orlik Mosina – KS Futsal Piła 5:6
Santos Białystok – Podkowa Teqball Club 3:2 k. (5:5 pd.)
JKS Jarosław – Heiro Rzeszów 4:6
Futsal Świecie – LZS Dragon Bojano 3:2
FC Pyskowice – Piast Gliwice 1:10
Caffaro Futsal Kazimierza Wielka – AZS UE Kraków 0:5
Sośnica Gliwice – Górnik Polkowice 4:5 (1:3)
KKF Konin – FC Reiter Toruń 3:5 (1:2)
Mundial Żary – Clearex Chorzów 2:10 (1:4)
TAF Toruń – KS Gniezno 6:3
Futsal Team Chełmża – Red Devils Chojnice 4:8 (1:2)
AZS Politechnika Warszawska – Legia Warszawa 0:4
Calcio Wągrowiec – AZS UG Futsal 5:6
GSM Nasz Dom Ruda Śląska – GKS Tychy 6:7
KS Zdrowie Garwolin – AZS UW DARKOMP Wilanów 2:11
We-Met Kamienica Królewska – Dynamik Toruń 3:1
Tompawex Obice – BSF ABJ Bochnia 3:9
KIA Łowicz – UMKS Zgierz 8:5 pd. (5:5)
KF Stal Mielec – Unia Tarnów 4:5
KP Wooden Villa Września – Team Lębork 0:5
Śląsk Wrocław – Fit-morning Gredar Brzeg 4:11
OSiR Krosno Odrzańskie – Gwiazda Ruda Śląska 6:4
Już jutro swoje mecze rozegrają m.in. GI Malepszy Futsal Leszno, MOKS Słoneczny Stok Białystok oraz Dreman Opole Komprachcice.
Fot. Fit-Morning Gredar Brzeg