• 04.12.2021Sobota 15
  • 04.12.2021Sobota 66
  • 04.12.2021Sobota 43
  • 04.12.2021Sobota 27
  • 05.12.2021Niedziela 52
  • 05.12.2021Niedziela 43
  • 05.12.2021Niedziela 82
  • 05.12.2021Niedziela 31

Zachowanie do poprawki

25.10.21Utworzono
/uploads/assets/3754/kartka56.jpg
57 spotkań STATSCORE Futsal Ekstraklasy - i tylko dwie czerwone kartki. To naprawdę niewiele. Za to mamy już aż dziesięciu zawodników z czterema żółtymi kartkami na koncie.

- Kartek, które zostały pokazane w ferworze walki, ogólnie jest mniej więcej tyle, ile było w poprzednich sezonach - ocenia przewodniczący Komisji Ligi, Janusz Leyk. - Cieszy, że są tylko dwie czerwone. Różnica między żółtą kartką a czerwoną jest ogromna i dobrze, że zawodnicy w zasadzie nie przekraczają tej granicy. W ekstraklasie jest coraz więcej futsalowej jakości i przekłada się to także na brak czerwonych kartek wynikających z gry. Choć oczywiście nie brakuje żółtych kartek związanych z dużym zaangażowaniem zawodników, którzy w ferworze walki przekraczają przepisy. Wynika to z faktu, że poziom rozgrywek się podnosi i wyrównuje.

 

Za to trochę niepokoi coś innego.

 

- Zwiększa się liczba kartek za niesportowe zachowanie i to jest niebezpieczne - uważa Leyk. - Chodzi o zachowanie w stosunku do sędziów i krytykę ich orzeczeń. Jest trend wzrostowy, jeżeli chodzi o kartki.

 

Czerwone kartki mają na koncie Mario Osorio Augusto z Red Devils Chojnice i Mateusz Mrowiec z Piasta Gliwice. Żadna nie została pokazana za faul - Osorio otrzymał za zagranie ręką piłki zmierzającej do bramki, a Mrowiec za niesportowe zachowanie.

 

Po cztery żółte kartki otrzymali: Sebastian Brocki i Szymon Cichy (obaj Clearex Chorzów), Mikołaj Kreft i Kewin Sidor (obaj AZS UG Gdańsk), Paweł Budniak (Rekord Bielsko-Biała), Davidson Do Nascimento Silva (LSSS Team Lębork), Michał Grochowski (Fit-Morning Gredar Brzeg), Gracjan Miałkas (Red Dragons Pniewy), Marcin Mrówczyński (FC Reiter Toruń) i Roger Sole Perez (Red Devils Chojnice).

 

W ostatniej kolejce w dwóch drużynach - Dremanie Opole Komprachcice i LSSS Team Lębork - sędziowie ukarali żółtymi kartkami pięciu i więcej zawodników.

 

Kartkę zobaczyło dotychczas 132 futsalistów. Najwięcej z GI Malepszy Leszno - aż 11. Najmniej z zespołu mistrza Polski i lidera STATSCORE Futsal Ekstraklasy, Rekordu Bielsko-Biała - tylko 5.

 

Liczba zawodników z poszczególnych klubów ukarana żółtymi i czerwonymi kartkami:

 

11 - GI Malepszy Leszno

 

10 - AZS UG Gdańsk, Clearex Chorzów

 

9 - Fit-Morning Gredar Brzeg, Górnik Polkowice, Piast Gliwice, Red Dragons Pniewy

 

8 - FC Reiter Toruń, Legia Futsal Warszawa, LSSS Team Lębork, Red Devils Chojnice, Słoneczny Stok Białystok

 

7 - AZS UW Darkomp Wilanów, Dreman Opole Komprachcice

 

6 - Constract Lubawa

 

5 - Rekord Bielsko-Biała

 

Liczba kartek w poszczególnych zespołach:

 

19 - AZS UG Gdańsk, Clearex Chorzów, Fit-Morning Gredar Brzeg

 

18 - Red Dragons Pniewy

 

17 - LSSS Team Lębork

 

15 - GI Malepszy Leszno, Piast Gliwice, Red Devils Chojnice

 

13 - FC Reiter Toruń, Legia Warszawa

 

12 - Słoneczny Stok Białystok

 

11 - Dreman Opole Komprachcice, Górnik Polkowice

 

10 - Rekord Bielsko-Biała

 

9 - AZS UW Darkomp Wilanów

 

7 - Constract Lubawa 

 

Tekst: Krzysztof Dziedzic

Zdj. Paweł Jakubowski / Constract Lubawa