Dominik Solecki: Będziemy gotowi na 200%

28.04.21Utworzono
/uploads/assets/3353/Dominik-Solecki-Clearex.jpg
Niewątpliwie sportowym wydarzeniem pierwszego, majowego weekendu w Gliwicach będzie finał Pucharu Polski w Futsalu w którym Piast powalczy o to trofeum z Red Dragons Pniewy. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w sobotę w Pniewach, rewanż w poniedziałek – 3 maja w Arenie Gliwice.

Dla Dominika Soleckiego będzie to szczególny mecz.  „Solo” bowiem na swoim koncie ma już dwa tytułu mistrza Polski, srebrny medal, ale  jak sam przyznaje, po raz pierwszy zagra w finale „Turnieju tysiąca drużyn”.
 

– Zagrałem dwa razy mecze o Superpuchar, ale to jednak co innego. Ciężko zapracowaliśmy na ten finał,  tak więc będzie to dla mnie wyjątkowy dwumecz,  zwłaszcza, że gramy z bardzo dobrze znanym mi zespołem z Pniew – mówi Solecki.
 

Piast i Red Dragons, aby zagrać w finale musiały pokonać kilka markowych zespołów. Gliwiczanie m.in. rywalizowali z AZS UŚ Katowice i Cleareksem Chorzów. „Smoki”  wyeliminowały z tych rozgrywek Constract Lubawę i LSSS Lębork. Trudno więc określić, kto miał trudniejszą drogę do finału.
 

– Będę szczery – nie wiem kto miał cięższą drogę, ale  to w tej chwili jest już nieważne. Każdy musiał wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, aby dojść do finału i zarówno nam jak i chłopakom z Pniew należą się słowa uznania. Jednak tylko jedna drużyna będzie świętowała 3. maja zdobycie pucharu. Myślę, że drugie miejsce nikogo nie usatysfakcjonuje – zaznacza Solecki.

 

Cały artykuł znajdziesz TUTAJ.