Kolejny wymagający rywal – Piast Gliwice

09.02.21Utworzono
Po reprezentacyjnej przerwie STATSCORE Futsal Ekstraklasa się rozpędza. Już w środowy wieczór Clearex Chorzów zmierzy się na wyjeździe z Piastem Gliwice w meczu 21. kolejki. Transmisja w nSport+.

W minioną sobotę CLEAREX u siebie wygrał z wiceliderem tabeli Constractem Lubawa 2:1, a gliwiczanie w „wyjazdowych” derbach miasta rozgromili P.A. Novą 8:1.

Wrześniowe spotkanie z Piastem w hali chorzowskiego MORiS-u zakończyło się remisem 1:1 (0:1), bramkę dla gospodarzy zdobył Tomasz Golly.  Emocje były wtedy wielkie, bo choć to CLEAREX dominował, wypracował  więcej podbramkowych okazji, to w 38.minucie goście mieli przedłużony rzut karny. Ten został jednak wybroniony przez Mateusza Bednarczyka.

- Wygrana z Constractem była dla nas ważna nie tylko z uwagi na potrzebne trzy punkty, ale i od strony psychologicznej. Mieliśmy sobie coś do udowodnienia po ostatnich dwóch spotkaniach z tym rywalem - ocenił strzelec zwycięskiej bramki Krzysztof Salisz.