Piast jedzie do Leszna po trzy punkty

23.04.21Utworzono
/uploads/assets/3352/Futsal-Leszno-Ixemad.jpg
Po pucharowych emocjach wracamy do ligowej rzeczywistości, a tutaj na Piasta czeka już GI Malepszy Futsal Leszno. Nie będzie to z pewnością łatwy wyjazd dla drużyny Orlando Duarte. Podopieczni Tomasz Trznadla już w pierwszym spotkaniu, rozegranym w Gliwicach byli blisko urwania punktów drużynie z Areny.

Na 7. sekund przed końcem tamtego spotkania Wojciechowski doprowadził do remisu. Na 2. sekundy przed ostatnią syreną Ixemad Cabrerra strzelił gola, który przechylił szalę na korzyść niebiesko-czerwonych.
 

W niedzielę może być jeszcze trudniej. Leszno na własnym parkiecie spisuje się bardzo dobrze. Z trzynastu rozegranych spotkań aż osiem rozstrzygnęło na swoją korzyść. Kolejne dwa  zremisowali, a tylko trzy razy zeszli z boiska pokonani. Łączny bilans tej drużyny to 41. zdobytych  punktów, co daje na ten moment 7. miejsce w tabeli. Wciąż jednak w zasięgu biało-czerwonych jest 5. lokata. Niewątpliwie więc mają jeszcze motywacje leszczynianie do tego, aby walczyć.
 

Jest to też zespół, który strzela dużo bramek. Na koncie tej drużyny jest 95. trafień z tego aż 20. przypada na Piotra Pietruszko, a 15. na  Kacpra Konopackiego. Trudne zadanie więc przed defensywą Piasta, która jednak wciąż jest najlepsza w Futsal Ekstraklasie. Gliwiczanie stracili 43. gole, najmniej ze wszystkich zespołów.


Całą zapowiedź spotkania GI Malepszy Futsal Leszno - Piast Gliwice znajdziesz TUTAJ.