Z niecierpliwością oczekujemy na początek sezonu 2018/2019

Cieszą się chwilą

16.04.18Utworzono
/uploads/assets/981/Red Devils2.jpg
A po nocy, przychodzi dzień. A po zwycięstwie, awans. Zespół z Chojnic wraca do elity. Chcąc awansować do Futsal Ekstraklasy, Red Devils Futsal Club Chojnice w dwóch kolejnych meczach potrzebowali dwóch punktów. Udało się za pierwszym podejściem, pokonując ósmy w tabeli Klub Sportowy Futsal Leszno 8:4.

- Od początku wyszliśmy skoncentrowani. Mecz bardzo dobrze się dla nas ułożył. Cały czas mieliśmy kontrolę nad spotkaniem. W końcówce straciliśmy dwie bramki, ale daliśmy wtedy pograć młodzieży - mówi trener chojniczan, Andrzej Bianga.

 

Nie minęła minuta, a już byliśmy świadkami pierwszej bramki. Już w 25. sekundzie trafił Jakub Mączkowski.

 

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że musieliśmy ten mecz jak najszybciej otworzyć, żeby w nasze szeregi wprowadzić troszeczkę spokoju. Krok po kroku realizowaliśmy swoje założenia. Cieszy wygrana, martwią tylko tracone bramki - ocenia Bianga.

 

Chojniczanie mogą odetchnąć z ulgą. Przed tym meczem nie wygrali żadnego z trzech ostatnich spotkań, ale gorycz serii porażek została osłodzona w najlepszy z możliwych sposobów. Do meczu z Lesznem przystępowali jako lider pierwszej ligi. Rano obudzili się jako przyszły ekstraklasowicz.

 

- Cieszymy się chwilą. Przed nami kolejny dzień, nowe wyzwania, trzeba zakasać rękawy i usilnie pracować nad tym, by być lepszym - zapewnia szkoleniowiec.

 

Tekst: Marcin Dworzyński
Fot. Aleksander Knitter / chojnice.com